Jak dostać pożyczkę, czyli o tym, na co warto zwrócić uwagę.

Jak dostać pożyczkę, czyli o tym, na co warto zwrócić uwagę.

Na co warto zwrócić uwagę starając się o pożyczkę?

Na to proste pytanie codziennie stara się odpowiedzieć sobie tysiące osób a jeszcze więcej wcale nie przykłada do niego wagi. Dlaczego jednak warto znać na nie odpowiedź? Powiedzenie, że wiedza to pieniądz nigdy nie było trafniejsze. W tym wypadku to niewiedza będzie kosztować każdego z nas sporo pieniędzy. Jak ustrzec się przed ich utratą? Dowiedz się na co zwrócić uwagę starając się o pożyczkę.

Niskie koszty ale czy na pewno?

Wielokrotnie pewnie słyszałeś lub widziałeś w telewizji reklamę bardzo nisko oprocentowanych kredytów lub szybkich pożyczek. Niskie koszty, zero formalności właściwie pieniądze za darmo. Czy w rzeczywistości może tak być? Bardzo ważnym pojęciem jest RRSO – czyli całkowity koszt kredytu, który ponosi każdy kredytobiorcy. Oprócz oprocentowania uwzględnia ona wszelkie prowizje i dodatkowe koszty, który ponosi każdy kredytobiorca czyli ubezpieczenia oraz inne opłaty bankowe. Przyznajcie, że pojęcie RRSO bardzo rzadko jest wypowiadane w reklamach a często pisane tylko niewidoczną czcionką na dole ekranu. Starając się o pożyczkę w banku masz prawo wiedzieć ile będzie Cię kosztować i nie bój się o to zapytać.

Jak dostać pożyczkę, czyli o tym, na co warto zwrócić uwagę.
Uważaj na tzw. pożyczki na dowód. Jeśli taki pożyczkodawca nie zwraca uwagi na twoją zdolność kredytową, bardzo często koszty samej pożyczki mogą być o wiele większe niż w przypadku kredytu z BIK.

Dokumenty i liczenie zdolności.

Kredyt na dowód – to ostatnio bardzo popularne powiedzenie. Warto uświadomić sobie jednak jak przydatną i bardzo dobrą praktyką dla samych klientów jest liczenie zdolności. Banki, które w sposób uczciwy przeliczają zdolność kredytową swoim Klientom nie robią nic innego jak tylko liczą czy po prostu stać nas na spłatę kredytu. Pamiętaj, jeżeli ktoś chce pożyczyć Ci pieniądze na dowód, nie licząc zdolności i nie biorąc pod uwagę czy pracujesz po prostu będzie chciał „żyć” z odsetek od niespłaconego kredytu. 

Ubezpieczenie czy jest mi to potrzebne?

Ubezpieczenie to dodatkowy koszt kredytu, który nie zawsze musi obciążać naszej kieszeni. W wielu bankach ubezpieczenia są na silę wciskane klientom. Warto w sytuacji, kiedy potrzebujemy kredytu zwrócić się z zapytaniem do kilku banków jednocześnie i wybrać najlepszą ofertę. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia kredytu, odsyłam Cię do wpisu na temat rat 0 %, który znajdziesz pod tym linkiem.

Pamiętaj, to Ty jako klient masz prawo decydować co jest dla Ciebie najlepsze. Nie bój się pytać, mieć wątpliwości i szukać lepszych rozwiązań. Chcesz wiedzieć więcej? Zaglądaj do nas regularnie.

Co sądzisz o pożyczkach? Może sam takowe posiadasz lub posiadałeś? Chętnie przeczytam twoje zdanie na ten temat w komentarzu.