Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro, nie wydając ani grosza?

Nieuchronnie zbliżają się święta bożego narodzenia – wzmożony czas zakupów. Na dzień dzisiejszy, wiele osób decyduje się na kupno gwiazdkowego prezentu przez internet. A jak zakupy przez internet to najczęściej na allegro. Oto kilka cennych porad, dzięki którym dowiesz się jak zwiększyć sprzedaż na Allegro!

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? – W internecie nikt nie usłyszy twojego krzyku

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?
Opis z włączonym caps lockiem wygląda bardzo niekorzystnie i może odstraszyć potencjalnych klientów.

Twoja oferta powinna zawierać, przede wszystkim tytuł który nie razi w oczy. Nie używaj wielkich liter – caps lock w internecie kojarzy się z krzykiem i z komentarzami na jednym z popularnych portali informacyjnych :-). Nie wygląda to ani dobrze, ani nie jest korzystne dla twojej oferty. Tytuł powinien być nie za długi i konkretnie zawierać najważniejsze cechy produktu, takie jak nazwa producenta i modelu, informacja o gwarancji (jeżeli takowa nie wygasła) i jego zaletach.

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? – Porządny opis produktu

Ważne jest, aby twoja oferta zawierała szczegółowy opis produktu, który chcesz sprzedać. Jeżeli jest to np. smartphone – opisz jego główne cechy takie jak rozmiar wyświetlacza, ilość pamięci, wersję oprogramowania, rozdzielczość aparatu, rozdzielczość ekranu itp. Takie informację, spokojnie znajdziesz na stronie producenta. Ważne, aby klient poczuł że wiesz co sprzedajesz. W miarę możliwości staraj się umieścić zdjęcia w jak najlepszej jakości, ukazujące sprzęt w całej krasie i z widocznymi niedoskonałościami (jeżeli sprzęt był używany), aby potem uniknąć nieporozumień. Zrób jak najwięcej zdjęć. Nie przejmuj się tym, że allegro każe płacić sobie za ich dodanie. Możesz spokojnie to obejść. Aby to zrobić, wejdź w edytor wizualny swojej aukcji i wybierz opcję wstaw/edytuj obraz (ikona drzewka). Dopasuj czcionkę swojego ogłoszenia do grupy docelowej do której kierujesz ogłoszenie. Jeżeli sprzedajesz wyżej wspomniany smartphone, to spokojnie wystarczy czcionka 12-14, natomiast jeżeli twoim klientem docelowym są osoby starsze, tutaj czcionka powinna być większa, ok. 16. Najlepiej sprawują się czcionki proste, typu Arial. Co do samego opisu, używaj języka korzyści – opisz cechę produktu i korzyść z niej wynikającą. Np. „Telefon posiada aparat o rozdzielczości 8 mpix, dzięki czemu wszystkie twoje zdjęcia z wakacji będą piękne i wyraźne” lub „Dzięki modułowi Dual Sim, możesz korzystać z dwóch kart jednocześnie, będąc cały czas w kontakcie z bliskimi i współpracownikami”.

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? – Bądź konkurencyjny

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?
Darmowa dostawa często stawia Cię w lepszej pozycji niż konkurencja.

Jeżeli chodzi o cenę, allegro daje Ci dwie możliwości. Możesz ustawić cenę stałą lub licytację. Jeżeli chcesz sprzedać produkt bez licytacji, zrób rozeznanie ceny u konkurencji. Sprawdź gdzie tylko możesz i jak tylko możesz, najniższą cenę za produkt (razem z kosztami przesyłki). Swoją cenę ustaw o złotówkę niżej. Chcesz wystawić produkt na licytację? Nie ma problemu. Aby mieć jak najlepszy rezultat zawsze zaczynaj od ceny minimalnej 1 zł – zwiększy to popularność twojej oferty i pomoże zainteresować klientów. Nie ma co się bać tej złotówki, uwierz mi – cena będzie rosnąć. Człowiek z natury lubi rywalizację i chcę wygrywać, a im większa rywalizacja, tym większa cena ostateczna. Statystyka pokazuje, że najlepsze efekty przynosi licytacja wystawiona w czwartek wieczorem z czasem trwania 10 dni. Jest to na tyle długi okres, by osoba zainteresowana produktem, mogła wziąć udział w licytacji, która kończy się w czasie najlepszej sprzedaży czyli w niedzielny wieczór.

Bardzo dobrą robotę robi też darmowa wysyłka i potwierdzenie dostawy. Darmowa wysyłka, jak wszystko za darmo cieszy klienta i wzbudza zaufanie. No i wyróżnia Cię na tle konkurencji. Jeżeli sprzedajesz więcej niż jeden przedmiot opcję darmowej wysyłki możesz ustawić do 4 dni i dać wybór płatnej opcji na szybszą realizację 24 h. W większości przypadków, klient wybierze opcję płatną, ponieważ zależy mu na tym by jak najszybciej korzystać ze sprzętu.

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? – Narzędzia

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej sprawdzonych programów, zarówno dla początkującego jak i profesjonalnego sprzedawcy na Allegro jest tradewatch.pl, gdzie możesz znaleźć szczegółowy opis swoich transakcji, a także masę ciekawych funkcji, które pomogą Ci zwiększyć sprzedaż. W przyszłości planuje opisać program znacznie, znacznie szerzej :-).

Oczywiście te zasady mogą być wykorzystywane na innych portalach aukcyjnych z powodzeniem. Życzę samych udanych transakcji 🙂

Cały czas przypominam też o możliwości zapisania się do newslettera, aby być na bieżąco z nowymi wpisami. Dla osób, które zdecydują się zapisać, mam super prezent – mianowicie kilka ciekawych sposobów na zwiększenie swojej produktywności i efektów swojej pracy!