narzędzia pracy

Narzędzia pracy, z których też powinieneś skorzystać

Pracując przed ekranem monitora, staram się, aby wykonać daną czynność jak najlepiej i najszybciej, aby z pełną dumą móc cieszyć się z kolejnego wykonanego zadania. Bardzo ważną kwestią jest dobranie odpowiedniego narzędzia pracy, które pomoże zrealizować nam nasze cele.  W dzisiejszym wpisie postaram się omówić najlepsze narzędzia, z których sam korzystam i które osobiście uznaje za warte polecenia. Osobiście do pracy używam laptopa działającego pod kontrolą systemu Windows 10, przeglądarki Google Chrome i smartfona z systemem Android, dlatego też opisywane programy siłą rzeczy były testowane właśnie na tych platformach.

Narzędzia pracy — Google Kalendarz

narzędzia pracy

Na pierwszy ogień genialny kalendarz od Google w wersji na system Android. Po ostatniej aktualizacji aplikacja zyskała przepiękny wygląd dzięki Material Design. Niestety, wersja na pecety wciąż straszy wyglądem, a szkoda bo może odstraszyć niektórych użytkowników. Osobiście bardzo sobie cenie możliwość określania swojego celu na dany miesiąc. Wystarczy, że klikniemy odpowiednią opcję i możemy dodać do kalendarza przypomnienie o treningu, nabywaniu umiejętności czy znalezieniu nieco czasu dla siebie. Możemy również ustawić częstotliwość tych zdarzeń (1 raz w tygodniu, 2, 3, 5 lub codziennie). Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia przypomnienia o danym wydarzeniu na nasz adres mailowy.

Jeśli korzystasz z Androida, do uzupełnienia kalendarza od Google polecam Ci prześliczny widget Month. Posiada on parę naprawdę świetnych motywów. Znajdziesz go pod tym linkiem.

Narzędzia pracy — f.lux i Twilight (Android)

narzędzia pracy

Świetne narzędzie do pracy, zwłaszcza jeśli często pracujesz do późnych godzin. Sam bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć ten program, ponieważ dzięki niemu mogłem zapomnieć o nieprzyjemnym bólu oczu spowodowanym pracą przed komputerem. Dzięki ustaleniu naszego położenia geograficznego program potrafi określić czas zachodu słońca i automatycznie zmienić ustawienia ekranu. Po zachodzie słońca ekran stopniowo zmienia kolor na taki, który lepiej działa na nasz mózg i oczy w wieczornych porach. Program jest dostępny za darmo pod tym adresem.

Dodatkowo jako rozwiązanie problemu za mocno świecącego ekranu telefonu w nocy polecam aplikacji Twilight. Jedyna różnica między wersją płatną a darmową, to konieczność manualnego włączenia tej drugiej co w żadnym wypadku nie jest rażącą wadą. Link do aplikacji Twilight.

Narzędzia pracy — Evernote

narzędzia pracy

Program, który opisywałem już we wpisie na temat list kontrolnych, który znajdziesz pod tym adresem. Krótko mówiąc, dzięki Evernote możemy zapisywać krótkie notatki i przypomnienia. Dzięki opcji synchronizacji nasze notatki automatycznie na wszystkich naszych urządzeniach. Aplikacja posiada płatne pakiety, jednak osobiście od jakiegoś czasu korzystam z darmowej wersji basic i nie widzę sensu przesiadki na wyższe wersje.

Narzędzia pracy — Language Tool

narzędzia pracy

Moje najnowsze odkrycie. Dzięki temu narzędziu, z łatwością uda Ci się poprawić własny tekst. Oprócz języka polskiego istnieje możliwość sprawdzenia tekstu w 25 innych językach. Language Tool w wersji polskiej znajdziesz tutaj. Istnieje też możliwość pobrania i zainstalowania tego narzędzia do pakietu biurowego Libre Office / Open Office, jak i zainstalowania samodzielnego programu na Windows. Osobiście korzystam z wtyczki LT do Google Chrome  (jest do pobrania także wersja na Firefox).

A z jakich narzędzi ty korzystasz na co dzień pracując przed komputerem? Co sądzisz o tych wymienionych przeze mnie? Jeśli znasz jakieś inne programy bądź wtyczki do przeglądarek, które mogą pomóc w pracy, z przyjemnością przeczytam o nich w komentarzach.