Tidal za darmo w Play - moja opinia

TIDAL za darmo w Play – moja opinia o promocji

Mija nieco ponad miesiąc, odkąd Play – jeden z czołowych operatorów sieci komórkowych w Polsce, wystartował z promocją dzięki której prawie każdy jego klient, otrzymał dostęp do bogatej oferty jednego z największych serwisów muzycznych – TIDAL’a. Dziś chciałem podzielić się z tobą moimi wrażeniami, po miesiącu użytkowania. Jako wcześniejszy abonent Spotify, postanowiłem na własnej skórze sprawdzić jak wygląda sprawa z serwisem TIDAL za darmo w Play.

TIDAL za darmo w Play - moja opinia

Kiedy amerykański raper JAY Z na początku tego roku postanowił zainwestować w serwis streamingowy WiMP, było wiadomo że szykuje się coś wielkiego. Od jakiegoś czasu nasilały się głosy na temat tego że serwisy takie jak Spotify, Deezer czy Google Music to przyszłość muzyki i czy tego chcemy czy nie, kompakty staną się reliktem przeszłości – tak jak niegdyś kasety. Od jakiegoś czasu, fotel lidera dumnie zajmowało właśnie szwedzkie Spotify. Żółta koszulka była jak najbardziej zasłużona, zważywszy na fakt że serwis posiada świetną aplikację – zarówno mobilną jaki i deskoptową oraz ogromną bazę utworów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście, aplikacja rozwija skrzydła dopiero po przejściu na wersję premium – co w naszym kraju jest relatywnie tanie, ponieważ abonament to koszt rzędu 19,99 zł miesięcznie. I nagle jak grom z jasnego nieba, pojawiła się nad Wisłą świetna promocja – TIDAL za darmo dla klientów Play przez 2 lata! To nie literówka – 2 lata dostępu do wersji premium. Normalny koszt takiej usługi to tak jak w Spotify 19,99 zł. Szybko licząc przez ten czas możemy zaoszczędzić prawie 480 zł. Jakie warunki musimy spełnić, by móc cieszyć się z darmowego streamingu w wersji premium?

TIDAL za darmo w Play – Warunki promocji

Aby skorzystać się z usługi TIDAL za darmo w Play, musisz mieć mieć abonament lub mix –  klienci pre-paid niestety nie są objęci promocją. Jeśli nie korzystasz z telefonii, ale posiadasz np. internet na kartę w Play, również możesz skorzystać z darmowego dostępu do serwisu. W ciągu 60 dni przed zakończeniem okresu bezpłatnego, TIDAL przekształca się w płatną usługę premium, o czym wcześniej zostaniemy poinformowanie przez sms. Jeżeli nie będziemy korzystać z serwisu w ciągu 60 dni po zakończeniu okresu promocji, usługa wygasa. Podobnie to wygląda jeżeli chodzi o mix.

Jeśli zdecydujemy się na przejście z mixu na abonament, okres promocji zostaje nam naliczony od nowa i dostajemy ponownie dostęp do serwisu na 2 lata. Oczywiście, możemy zrezygnować z usługi w dowolnym momencie przez Play24 lub kontaktując się z biurem obsługi klienta. Żeby nie było za różowo, przy korzystaniu z usługi za pomocą internetu mobilnego nalicza nam się transfer danych. Też i na to jest sposób – wystarczy wykupić pakiet nielimitowanego internetu dla TIDAL który kosztuje 5 zł / miesięcznie i możemy słuchać naszej ulubionej muzyki w szybkiej sieci LTE, bez obawy o koszta transferu.

Tutaj znajdziesz regulamin promocji

Tidal za darmo w Play - moja opinia

TIDAL za darmo w Play – Jak serwis prezentuje się w codziennym użytkowaniu?

Przede wszystkim, serwis posiada ogromną bazę utworów, zarówno polskich jak i zagranicznych artystów. Znajdziemy tutaj parę albumów, które są na wyłączność serwisu jak chociażby nowa płyta Coldplay czy świetny materiał od Dr. Dre – „Compton”. Oprócz muzyki, mamy dostęp do zawartości wideo, takich jak teledyski czy ekskluzywne materiały dla serwisu. Fajną sprawą jest też to, że klienci TIDAL’a mają wcześniejszy dostęp do niektórych albumów czy wejściówek na imprezy. Tak było np. przy okazji sprzedaży biletów na koncert Rihanny. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, 320 kbps już na sprzęcie średniej jakości brzmi w porządku i nie drażni uszu. Oczywiście nie jest to najlepszy dostępny format, ale porównując ją np. do darmowego Spotify Free z 160 kbps brzmi o niebo lepiej. Świetną sprawą są playlisty – zbiór utworów o podobnej tematyce czy klimacie. Możemy tutaj znaleźć spokojne utwory na wieczorny chillout czy coś nieco bardziej rozrywkowego na sobotnią domówkę w gronie znajomych. Spokojnie można przenosić playlisty z np. wspomnianego wcześniej Spotify, o czym piszę poniżej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać swój ulubiony utwór czy album na pamięć telefonu i słuchać go offline, by mieć zawsze swoją muzykę przy sobie.

TIDAL za darmo w Play - moja opinia

O ile nie mam większych zastrzeżeń do aplikacji mobilnej gdzie wszystko działa szybko i sprawnie, o tyle z aplikacją deskoptową mam pewien problem – po prostu u mnie nie działa. Po instalacji na moim niemłodym już i wysłużonym pececie, utwory ładują się w nieskończoność i jedynym dźwiękiem, który raczy moje uczy jest mój własny jęk zawodu. Próbowałem różnych sposobów aby dogadać się z aplikacją, ale póki co nic nie pomogło. Na pocieszenie, pozostaje fakt że w wersji dla przeglądarek, działa to nieźle, choć co jakiś czas (ostatnio jakby rzadziej) pojawiają się problemy z gubieniem sieci WiFi. Nie wiem, może u Ciebie będzie to działać bez zarzutu, ale prawdą jest że przy korzystaniu z komputera, tęsknie za niezawodną aplikacją Spotify.

TIDAL za darmo w Play – Przenosimy playlistę ze Spotify!

TIDAL za darmo w Play - moja opinia

Jeżeli już na dobre zadomowisz się w serwisie, co przynajmniej moim wypadku przebiegło szybko i sprawnie warto zaimportować swoje ulubione playlisty do TIDAL’a. Bardzo prosto zrobimy to za pomocą serwisu soundiiz.com. Wystarczy że połączymy się ze swoim kontem na Spotify i będziemy postępować według instrukcji. Co ciekawe, istnieje możliwość przeniesienia swoich playlistą np. do Youtube czy Soundcloud’a. Program jest w pełni darmowy i niesamowicie ułatwia cały proces.

TIDAL za darmo w Play – Ocena końcowa

Po miesiącu użytkowania, mogę powiedzieć że jestem zadowolony z przeprowadzki. Co prawda, ciągle liczę że uda się poprawić problem z wersją deskoptową, choć z drugiej strony lwią część czasu spędzam w aplikacji mobilnej gdzie wszystko gra i buczy. Powiem szczerze, że Play bardzo pozytywnie zaskoczył mnie tą promocją i jeżeli tak jak ja, jesteś melomanem który przy okazji lubi oszczędzać swoje pieniądze, TIDAL za darmo w Play powinien przypaść Ci do gustu.

A ty jak myślisz, czy serwis TIDAL dzięki naprawdę ciekawej promocji ma szanse zyskać więcej odbiorców nad Wisłą niż wspomniany w tekście Spotify? Jaka jest twoja opinia – zostaw komentarz jestem naprawdę ciekaw.

Zapisz się do newslettera i odbierz prezent na święta 🙂

Cały czas przypominam też o możliwości zapisania się do newslettera, aby być na bieżąco z nowymi wpisami. Dla osób, które zdecydują się zapisać, mam super prezent – mianowicie kilka ciekawych sposobów na zwiększenie swojej produktywności i efektów swojej pracy!

[FM_form id=”1″]